سنگر عشق

طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب

۴ مطلب در مهر ۱۳۹۲ ثبت شده است


*جایگاه سایت های فرهنگی مذهبی*

به گزارش جنگ نرم و عملیات روانی؛  امروزه گسترش فرهنگ و تبلیغ ادیان از یک مقوله درون گفتمانی فراتر رفته و براین اساس نیاز است که بسط این دو مقوله مهم مورد توجه قرار گیرد.

 در این راستا سرویس آنلاین تحلیلگر به بررسی فعالیت وب‌سایت‌های فرهنگی و مذهبی که هدف آنها بسط و گسترش این دو مقوله هستند پرداخته که این بررسی ها نشان می دهد میزان وب‌سایت‌های فرهنگی و مذهبی که در میان ۵۰۰ وب‌سایت برتر که توسط کاربران ایرانی مورد بازدید قرار می‌گیرند حدود یک درصد است.

در تحلیل به عمل آمده مشخص شده که این یک درصد شامل ۶ وب‌سایت می‌شوند که یکی از آنها تالار گفتگو و مابقی وبسایت‌هایی هستند که با پشتوانه و بودجه دولتی ایجاد شده اند.

 این در حالی است که تحقیقات صورت گرفته حاکی از آن است که سایت‌هایی که با رویکرد مذهبی و فرهنگی در وب فارسی فعالیت دارند بسیار زیاد هستند با این حال سوال اینجاست که چرا در میان ۵۰۰ وب‌سایت پرطرفدار تنها ۶ وب‌سایت به موضوعات فرهنگی و مذهبی می‌پردازند؟

 وب

شاید بتوان دلیل اصلی نبود وبسایتهای فرهنگی مذهبی در میان وبسایتهای پرطرفدار را رقیب‌های سرسختی به مانند این ۶ وب‌سایت بیان کرد چرا که این چند وب‌سایت نیاز کاربران را برطرف می‌کنند و دیگر نیازی به وب‌سایت‌های دیگر نیست؛ اما اینگونه نیست و بررسی ها نشان می دهد که در بحث‌های ثقیل و عظیمی مانند فرهنگ و مذهب همواره نیاز به نظرات و گفتگوهای بسیار است.

تحلیل صورت گرفته حاکی از تاثیر بودجه‌های دولتی در رتبه‌بندی وبسایتهای فرهنگی مذهبی است چرا که همین بودجه‌های دولتی باعث عقب ماندن سایر فعالان در این حوزه می‌شود.

از طرفی در فضای فرهنگی و مذهبی تولید محتوا بسیار مهم و کاربردی است و کاربر همواره به دنبال مطلبی تازه می گردد اما فضای وب فارسی در این زمینه هیچ فعالیتی ندارد و از باز نشر مطالب دیگر وب‌سایت‌ها محتوای خود را تامین می‌کند که این نشان از ضعف سیاستگذاری در این بخش از وب‌فارسی است.

 با این وجود حضور یک تالار گفتگو در جمع این ۶ وب‌سایت مطرح باعث خرسندی است چرا که می‌توان نتیجه گرفت تولید محتوا توسط کاربران بیشتر از تولید محتوا توسط یک تیم ثابت و متمرکز مورد مقبولیت و توجه عام قرار می‌گیرد و اگر تولید محتوا در مباحث فرهنگی و مذهبی در وب‌فارسی توسط کاربران صورت گیرد روز به روز با محتوای جدید و تازه برخورد خواهیم کرد که کنجکاوی کاربران برای درک و فهم آن موضوع را بالا می‌برد که تمامی این موارد نیاز به همکاری و سیاستگذاری صحیح مسئولین امر دارد.

در همین حال بررسی ها نشان می دهد که برخی از وب‌سایت‌های مطرح که در زمینه فعالیت فرهنگی و مذهبی فعالیت می‌کنند به سمت شبکه اجتماعی و تولید محتوا توسط کاربران رفته‌اند اما با این وجود این کافی نیست و همچنان محتوای فرهنگی در وب فارسی مخاطب را راضی نمی‌کند؛ زیرا تولید محتوا هرچند هم باید توسط کاربران تولید شود اما باید هدفمند باشد و اگر اینگونه نباشد بیشتر نوشته‌ها و تولیدات به سمت و سوی دل‌نوشته ها و یادداشت‌های شخصی می‌روند و در تعالی بحث فرهنگی و مذهبی تاثیری ندارند.

در این راستا تولید محتوا توسط کاربران و هدفمند کردن این تولیدات و نیز سیاستگذاری مدون در این زمینه از مهمترین اقدامات در رشد این فعالیت در حوزه وب قلمداد می‌شود.


با تشکر از آحاد حزب الله!

علی فلاح
۲۱ مهر ۹۲ ، ۲۱:۰۲

یوم العرفه..

سلام.

احادیث و روایات زیر کمک فوق العااااده ایی داره برای درک روز عرفه:

...............................................................................................................................................................................

از امام صادق(ع) سؤال شد: عرفات را چرا عرفات نامیده‌اند؟ حضرت فرمود: جبرئیل، حضرت ابراهیم را روز عرفه به این مکان آورد، چون ظهر فرا رسید، جبرئیل گفت: ای ابراهیم! به گناه خود اعتراف کن و مناسکت را بیاموز! چون جبرئیل گفت اعتراف کن! این سرزمین عرفات نامیده شدپیامبر اکرم(ص) می‌فرماید:
*خداوند در هیچ روزی به اندازه روز عرفه، بندگان خود را از آتش جهنم آزاد نمی‌کند
*در میان گناهان، گناهانی است که جز در عرفات بخشیده نمی‌شود.

*آنگاه که در عرفات وقوف کنى، چنانچه گناهانت به تعداد شن‌های شنزار یا ستارگان آسمان یا قطره‌های باران باشد، خداوند آنها را خواهد بخشیدامام باقر(ع) فرمود: هیچ‌کس (چه نیکوکار و چه بدکار) در عرفات وقوف نمی‌کند، مگر اینکه خداوند دعایش را مستجاب می‌کند................................................................................................................................................................فردا عرفه ......... قیامتی کوتاه.....

فردا هرچی ارزو داشتی بکن... یادت نره...!!!

انقدر مهمه که فردا میتونی نماز ظهر و عصر رو با هم بخونی یک ضرب با یه اقامه و....

خوش به حاله تویی که اونجایی ...

و....

 

السلام  و علیک یا ابا الصالح المهدی ( عج) ...

که فردا آن جایی که چشمانی که تو را بیند...

چشمی دگر بده تماشا کنم تو را...

 

و... برا خودم...

خدایا ... تو خود گفتی در قلب شکسته خانه داری... !!!

شکسته قلبه من ٬ جانانه به عهدت وفا کن...

 

اگر فردا روزه بودی و حتی اگرم نبودی... مارم یادت نره...

یا علی... التماس دعا...

علی فلاح
۱۷ مهر ۹۲ ، ۰۱:۲۶

*اطلاعیه*

باسلام.

بنده تصمیم گرفتم که یکم تو این وبلاگ تغییرات ایجاد کنم.البته نه ظاهری.

لذا  وبلاگنویسان عزیزی که می خواهند با این وبلاگ تبادل لینک داشته باشند در قسمت نظرات اطلاع بدهند.

با تشکر...

علی فلاح

علی فلاح
۱۲ مهر ۹۲ ، ۱۳:۳۶

دوست شهیدت کیه..!؟

خیلــــــــی ها را صــــــــدا میزنند
امـّـــا
تنها عده ای میشنوند !


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

به ادامه مطلب برید..!

علی فلاح